Közösségi program portál
és helykereső

Nyelvi Kavalkád 2017

Hozzáadás a Google naptáramhoz

Programfüzet letöltése »

Programok

Írásbeli próbanyelvvizsgák

  • Origó rövidített írásbeli próbavizsga (angol, német (B2, C1), francia, olasz, spanyol, orosz (B2))
    • 8:00-10:00, I. és IX. terem
    • 10:00-12:00, IX. terem
    • 12:00-14:00, IX. terem
    • 14:00-16:00, VIII. és IX. terem
    • 16:00-18:00, IX. terem
  • Goethe (A2, B1, B2, C1) és ÖSD (B2) német rövidített próbavizsga
    • 8:00-10:00, IX. terem
    • 10:00-12:00, IX. terem
    • 12:00-14:00, IX. terem
    • 14:00-16:00, VIII. terem
    • 16:00-18:00, IX. terem

Az írásbeli próbavizsgákhoz előzetes regisztráció szükséges!

Szóbeli próbanyelvvizsgák

  • Angol (8:00-12:00, Könyvtár)
  • Német (12:00-14:00, Könyvtár)
  • Francia (14:00-15:00, Könyvtár)
  • Spanyol (15:00-16:00, Könyvtár)
  • Olasz (16:00-17:00, Könyvtár)
  • Orosz (15:00-15:30, V. terem)

A szóbeli próbavizsgákhoz előzetes regisztráció szükséges!

Szintfelmérés

  • Angol és német  (8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 órai kezdettel, VIII. terem)

A szintfelméréshez előzetes regisztráció szükséges!

Előadások, workshopok

  • Prekajac Petra és Ella: Miért éppen spanyolul – így látják a hallgatók (10:00-12:00, I. terem)
  • Dr. Andreas Nolda (SZTE BTK, Német Nyelvészeti Tanszék): A DAAD ösztöndíjak bemutatása (10:00-10:45, V. terem)
  • Dr. Fischer Márta (BME GTK Idegen Nyelvi Központ): Önértékelés és terminológia – mi az összefüggés? (10:00-11:30, VI. terem)
  • Nehéz Nikoletta (SZTE IKI): Latin szektagyűlés, avagy skandáljunk együtt! (10:00-10:30, VII. terem)
  • Dr. Germán Györgyi (Távtanulási Központ Budapest): Hageni Távegyetem – német diploma akár a jelenlegi tanulmányokkal párhuzamosan (Költségtérítés nélkül, DAAD-ösztöndíjjal, tantárgy-befogadtatással) (10:45-11:30, V. terem)
  • Réhon Judit (SZTE IKI): Hogyan használjunk online kurzusokat a nyelvtanulásban? (11:00-11:30, VII. terem)
  • Országismertetők - Magyarországon tanuló külföldiek előadásai (AFS: Olaszország, Japán, Hong Kong, Indonézia; Erasmus hallgatók) (12:00-14:00, I. terem)
  • Thomas A. Williams, PhD (SZTE BTK, Angoltanár-képző és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék): Success with English: Learning through doing! (12:00-13:30, VI. terem)
  • Csíky Anna: Technológia a nyelvórán és házi feladatként – ötletek nyelvtanároknak (12:00-13:30, VII. terem)
  • Varga Olga (SZTE IKI): Tanuljuk meg a cirill betűket! (14:00-15:00, V. terem)
  • Dr. Dudits András (SZTE BTK Angol Tanszék): Professzionális fordítás – A kommunikációs kompetencia jelentősége a fordítási szolgáltatásban (14:00-15:00, VI. terem)
  • Szlávik Krisztina: A nyelvtanár – hozzáadott értéken (14:00-15:00, VII. terem)
  • Giulia Vuillermoz (AFS): Interkulturális tanulásról interaktívan (angol nyelvű előadás) (14:30-15:30, I. terem)
  • Kriveczky Katalin és Varga Olga (SZTE IKI): Melyik nyelvvizsgára készüljünk? - összegző előadás, konzultáció (15:30-17:00, VI. terem)
  • Lencsés Éva (SZTE IKI): Deutsche Welle (17:00-18:00, VIII. terem) (A programon való részvételhez előzetes regisztráció szükséges!)

Játékok

  • Angol nyelvi játékok (Scrabble, Dixit, kártyajátékok, stb.) (10:00-18:00, II. terem)
  • Német nyelvi játékok (Scrabble, story cubes, pocket quiz, ország-város, memóriakártyák, stb.) (10:00-18:00, IV. terem)
  • Francia nyelvi játékok (12:00-14:00, II. terem)
  • Román nyelvi játékok (14:00-15:00, II. terem)
  • Olasz nyelvi játék (17:00-18:00, II. terem)

Versenyek

  • Angol keresztrejtvény-fejtő verseny (10:00-12:00, 14:00-16:00, III. terem)
  • Sport kvíz angol nyelven (12:00-13:00, V. terem)
  • Országismereti kvíz magyar nyelven (angol, olasz, francia, spanyol, orosz, román nyelvterület) (13:00-14:00, III. terem)
  • Angol nyelvű országismereti verseny középiskolásoknak (15:00-16:00, VII. terem) – Előzetes regisztráció szükséges!
  • Német nyelvű országismereti verseny középiskolásoknak (16:00-17:00, VII. terem) – Előzetes regisztráció szükséges!

Egyéb interaktív programok

  • Ismerkedjünk külföldi diákokkal – kötetlen csevegés idegen nyelven (15:30-17:30, I. terem)
  • 3D puzzle-kirakás, nyelvfelismerő kártyák (10.00-18:00, folyosó)

Mozi

  • Die Welle (német nyelvű filmvetítés, magyar felirattal) (18:00 órától, Grand Café, a belépés díjtalan)
  • Garden State (angol nyelvű filmvetítés, magyar felirattal) (20:00 órától, Grand Café, a belépés díjtalan)

Koncert

  • Klasszikus zenei koncert – művek idegen nyelveken (19:00 órától, SZTE Zeneművészeti Kar, Fricsay Ferenc terem, a belépés díjtalan)

Könyvkiállítás és vásár

Az Allegro Könyvesbolt jóvoltából a nap folyamán 10%-os kedvezménnyel vásárolhatók az idegen nyelvi könyvek. (10:00-18:00, folyosó)

Feltöltés

HTML-sütiket használunk az iszeged folyamatos fejlesztésének elősegítésére.